Опис технологічного об’єкта
Технологічним об’єктом управління є система управління помелом. Система автоматизації управління помелом включає в себе наступні підсистеми:
– управління витратою;
– управління вхідним тиском на млини;
– управління концентрацією;
– управління кранами промивання;
– управління “силою”;
– управління присадкою млинів.

АСУТП РПО

Призначення АСУТП
Основним завданням є управління системою АСУТП як єдиною системою з урахуванням необхідних алгоритмів (робочий режим, режим промивання).

АСУТП РПО

Технічне рішення
Побудова системи здійснено так, що підсистеми працюють в наступних режимах:
– місцеве: управління здійснюється вручну, використовуються пульти місцевого управління;
– дистанційно-ручне: управління здійснюється вручну, використовується пульт «SCADA» системи;
– дистанційно-автоматичного: управління здійснюється контролером за заданим алгоритмом, включає в себе промивання до і після розмелювання, включення, виключення силових пристроїв, попередню (стартову) установку регульованих засувок, контроль за критичними величинами і т.д.

АСУТП РПО

В якості базового елементу АСУТП використовується програмований логічний контролер Siemens / Mitsubishi. Візуалізація виконана на SCADA системі WinCC / Citect. Кабельна продукція фірми LappKabel.

Стандартизація блоків і структурну побудову на основі промислових контролерів Siemens / Mitsubishi дозволить обслуговувати систему персоналу, який пройшов навчання. Система має відкриту архітектуру і легко модернізується для проведення наступних етапів робіт з модернізації АСУТП. Подальше нарощування системи дозволить створити єдину систему управління всією БДМ з єдиною структурою управління.

АСУТП РПО

Результати і ефект впровадження
Система управління помелом дозволить в автоматичному режимі дозволить мінімізувати витрати на обслуговуючий персонал, поліпшити якість розуміли, уберегти обладнання від передчасного зносу або виходу з ладу по аварії. Період окупності впровадження системи в залежності від комплектації складе від 6 до 12 місяців.